לידיעת רוכשי הדומיינים

בעקבות כמה קיטורים ששמעתי לאחרונה מחברים שיש בבעלותם דומיין ישראלי, המלצת המערכת לכל מי ששוקל לרכוש דומיין: תעשו לצמכם טובה ואל תרכשו דומיין ישראלי (co.il או org.il). הם יקרים יותר לקנייה ויקרים יותר לחידוש.

בדומיין ישראלי אין שום יתרון לעומת דומיין בינלאומי (com / net / org) ולעומת זאת הוא יקר יותר והשירותים המסופקים יחד איתו הם בתת רמה.

יש כל מיני סיבות לזה שישראלי יקר יותר, יכול להיות שחלקן מוצדקות. אבל היות ואין שום ערך מוסף לדומיין עם סיומת ישראלית, אני לא רואה סיבה לקנות דווקא ישראלי.

אגב, לטעמי קניית דומיין היא מעשה נבון. תמורת פחות מ-$10 לשנה (עבור דומיין בינלאומי) מקבלים את האפשרות לכתובות מייל מותאמות אישית. לעולם לא אבין את העסקים שמשתמשים בכתובות של ספק האינטרנט או של GMAIL. בין אם יש לכם פלאפליה או סוכנות ביטוח, מפעל לקרמיקה או חנות פיסטוקים, בטוח שאתם יכולים להשקיע $10 בשנה בשביל דומיין.

כאן אפשר לראות אם הדומיין שאתם אוהבים פנוי.

את הדומיין מומלץ לקנות ב-dreamhost. שימו לב שאתם קונים את הדומיין בלבד ולא חבילת אכסון (אלא אם כן אתם מעוניינים בחבילת איכסון…)

עשו לעצמכם טובה, כשאתם קונים דומיין, תתרחקו ממקום שנקרא GoDaddy. הפופולאריות שלהם לא מוצדקת. נשענת בעיקר על יחסי ציבור ולא על תמורה לכסף.

ולמי שתהה, לאור ההמלצה לעיל, למה הדומיין של הבלוג הזה הוא ישראלי – את הדומיין הזה רכשתי בתקופה שדומיינים ישראליים נמכרו לכל החיים בלי צורך לחדש.

{lang: 'iw'}

3 Responses to “לידיעת רוכשי הדומיינים”

 1. Brutus הגיב:

  כוסאומו, אני לא מאמין שתפסו לי את sex.com!

 2. אנה הגיב:

  שאלת תמה – מה הבעיה בכתובת מייל ב GMAIL או YAHOO לעסק? קל לזכור, כולם מכירים, קצר ולעניין.

  סנוביזם, much??

  • שמוליק הגיב:

   אין עם זה "בעייה", ולזכור… היום ממילא אף אחד לא זוכר כתובות מיילים, כמו שלא זוכרים טלפונים. הכל ברשימת אנשי הקשר.

   אבל זה נראה יותר מקצועי כשיש לך דומיין שלך. זה כמו שעושים לוגו לעסק. אפשר גם בלי. זה נכון.
   חוצמזה, ברגע שיש לך יותר משתי כתובות, ואת צריכה גם info@my-business.com וכו, זה כבר נראה באמת הרבה יותר טוב.

   ובנוסף, אם יש לך ארבעה עובדים בעסק, והם משתמשים בכתובת הג'ימייל שלהם (או אפילו כתובת ג'ימייל ייעודית שפתחו לעבודה בלבד), כשהם עוזבים… מה קורה? הם לוקחים את הגישה לכתובת איתם.

   בעסק שלך את רוצה שליטה על המשאבים.

   זה גם לא כזה יקר, ככה שאין מה לדבר על סנוביזם. את שם הדומיין הזה קניתי סתם. לא ידעתי מה אני הולך לעשות איתו. כל אחד יכול לקנות כמעט כל דומיין שהוא רוצה. לא חייבים להיות חברה בשביל זה. יש שקונים דומיין בשביל הכלב שלהם.

Leave a Reply

Subscribe without commenting